Czego dotyczy?

Historia jest kontynuacją powieści „Nawia – Wstęp do Świata Dusz”. Podobnie, jak w poprzedniej części motywem przewodnim powieści jest duchowość, podróże astralne i reinkarnacja. Główny bohater musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której pojawiają się wątpliwości dotyczące zamiarów osób, które wcześniej postrzegał za przyjaciół. Inne realia niosą za sobą nowe wyzwania, w nieustannej drodze do ostatecznego starcia z największym wrogiem.

O czym opowiada?

Głównym bohaterem jest 24-letni mężczyzna, który po tragedii stanął ponownie na nogi, przemierzając wyboistą drogę zarówno w świecie fizycznym, jak i duchowym. Ta podróż pozwoliła mu odzyskać upragnioną miłość, jednak wraz z nią wiele niespodziewanych komplikacji. Nowa historia wiedzie przez kolejną drogę tajemniczości, duchowych odkryć i doświadczeń, które odkrywają zupełnie nowe oblicze przeznaczenia bohaterów.

Słowiańskie wierzenia

Kontynuacja Nawii wprowadza kilka nowych postaci i wątków nawiązujących do dawnych wierzeń. Nie zabraknie akcentów słowiańskich, w tym wielu bóstw, zjaw i demonów. Podróż Roberta prowadzi coraz bliżej źródła pochodzenia energii, z której się wywodzi, a to pozwala na odkrycie duchowych form zarówno jego, jak i osób, które spotyka w swoim otoczeniu. W ten sposób m.in. klaruje się przeznaczenie Ady i pojawia się nowy, potężny Elohim. Również powrót Weroniki odsłania jej prawdziwe oblicze, a razem z tym wyjaśnia jej silne powiązanie z podstawą jego istnienia.

Pochodzenie nazwy

Nasi prasłowiańscy przodkowie mieli własne wierzenia, które z upływem czasu odeszły w zapomnienie na rzecz współczesnej religii. To, co dziś powszechnie określa się mianem pogaństwa, w dużej części opierało się na wierze w siły natury i stabilnie funkcjonujący świat zmarłych.

Tym dawniej było określenie świata dusz. Nawia / Nawie to nic innego jak zaświaty według naszych dawnych przodków.